Przejdź do głównej części strony

Wiadomości

Piłkarski mecz Brazylia - Japonia w październiku we Wrocławiu

Mecz piłkarski Brazylia - Japonia odbędzie się 16 października 2012 roku na stadionie miejskim we Wrocławiu - zapowiedział we wtorek prezydent miasta Rafał Dutkiewicz. Został już w tej sprawie podpisany list intencyjny.

- To będzie hit sezonu: mecz Japonia - Brazylia, czy też Brazylia - Japonia, bo będę kibicować Brazylii - mówił żartobliwie Dutkiewicz. Dodał, że wkrótce powinna być sfinalizowana konkretna umowa, w której znajdą się szczegóły przedsięwzięcia.

Dopytywany przez dziennikarzy skąd pomysł na mecz Brazylia - Japonia prezydent wyjaśnił, że miasto jest w kontakcie z wieloma agentami zagranicznymi i na bieżąco śledzi sytuację. - Tak się złożyło, że Japonia i Brazylia chcą zagrać gdzieś w Europie, a my jesteśmy dla nich atrakcyjni z kilku powodów: mecz będzie transmitowany, Wrocław leży pośrodku, to duża dogodność dla obu drużyn no i mamy nowy stadion - mówił Dutkiewicz.

Dodał, że Polski Związek Piłki Nożnej nie bierze udziału w przygotowaniach tego meczu, bowiem spotkanie Brazylia - Japonia jest organizowane przez tamtejsze federacje. Natomiast PZPN jest informowany o postępach przygotowań "grzecznościowo".

Ponadto na stadionie, ale już po EURO 2012, odbędą się jeszcze dwie inne imprezy. 29 czerwca na stadionie miejskim zagra Prince, znany amerykański wokalista, a pod koniec lipca odbędzie się piłkarski Polish Masters. Do udziału w turnieju zaproszono Borussię Dortmund, Tottenham, Szachtar Donieck i Śląsk Wrocław.

- To nie koniec imprez jakie będą miały miejsce na wrocławskim stadionie w 2012 roku - zapowiedział prezydent. Przyznał, że trwają jeszcze rozmowy z innym artystą, ale o szczegółach nie chciał mówić dopóki sprawa nie zostanie sfinalizowana.

- Prowadzimy rozmowy z kilkoma gwiazdami, ale do momentu podpisania listu intencyjnego artyści proszą, aby nie ujawniać tego typu informacji - wyjaśnił Dutkiewicz. Przyznał, że "chodzi o duży koncert".

Źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

Dodatki

Strzelcy/Kartkowicze

miejsce zawodnik zespół gole
1. Harry Kane Anglia 6
2. Romelu Lukaku Belgia 4
3. Denis Czeryszew Rosja 4
4. Kylian Mbappé Francja 4
5. Cristiano Ronaldo Portugalia 4
6. Antoine Griezmann Francja 4
więcej »
miejsce zawodnik zespół czerwone żółte
1. Carlos Sanchez Kolumbia 1 1
2. Jerome Boateng Niemcy 1 1
3. Igor Smolnikow Rosja 1 1
4. Michael Lang Szwajcaria 1 0
5. Sebastian Larsson Szwecja 0 3
6. Cristiano Ronaldo Portugalia 0 2
więcej »

Ankieta

Kto strzelił najpiękniejszą bramkę mundialu w RPA?

Kto strzelił najpiękniejszą bramkę mundialu w RPA?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany

Zobacz wyniki


Informacje dodatkowe